Tagi: ,


Piwo górnołużyckie zyskało powszechne uznanie wiele wieków temu. Kamienne XIX-wieczne budynki po ogromnych gospodarstwach rolnych (dom z częścią dla bydła, ogromne stodoły, inne budynki gospodarcze), tak charakterystyczne dla górnych Stankowic, to idealne miejsce na produkcję tego szlachetnego trunku.

Takiego zdania jest również Janusz Majchrzak, który w Stankowicach uruchamia Dom Piwny i produkcję piwa rzemieślniczego. Jego zamierzeniem jest przygotowywanie napoju opartego na wspaniałej wodzie płynącej z Gór Izerskich z wykorzystaniem miejscowych ziół i produktów regionalnych takich jak lokalny słód, jęczmień, miody oraz pieczołowicie dobrane drożdże. Taka tradycja istniała w przeszłości na terenie powiatu lubańskiego. W większości gospodarstw warzono własne piwo. Domy piwne przeradzały się w wyszynki, jeden znajdował się również we wsi Stankowice.

Piwo rzemieślnicze powstaje na podstawie autorskiej, unikalnej receptury z wyłącznie naturalnych składników: wody, chmielu, drożdży, słodu. Opcjonalnie przy warzeniu do piwa rzemieślniczego można dodać lokalne zioła, owoce, rośliny leśne. Z założenia browary rzemieślnicze są małe i działają na skalę lokalną. Ważna jest tu postać piwowara – Janusz Majchrzak to człowiek z pasją i wykształceniem piwowarskim, miłośnik i znawca piwa, twórca autorskich przepisów browarniczych. Warzenie piwa trwa od miesiąca do wielu lat. W procesie stosowana jest energia pochodząca ze źródeł ekologicznych.
Przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży Janusza powstrzymuje jeszcze żmudny proces uzyskania zezwoleń. Na razie piwo ze Stankowic dostępne jest dla przyjaciół Domu.

Kontakt:

Janusz Majchrzak
Stankowice 62
tel. 602 137 163