Zachęcamy Państwa do spędzenia weekendu  w Dolinie Pereł. Miłośnicy  niepowtarzalnej przyrody, sportu i rekreacji oraz  kultury i historii będą oczarowani tym miejscem. W Dolinie Pereł nad rzeką Kwisą nie brakuje atrakcji: tajemniczy  Zamek Czocha,  Jezioro Leśniańskie, imponująca kamienna zapora wodna, Słomiany Dwór z dziedzictwem łużycko-śląskiego pogranicza, rekonstruowana szlifiernia pereł, niemieckie  sztolnie z czasów II wojny światowej…
U brzegów Jeziora Leśniańskiego  znajdują się zamki, ośrodki wypoczynkowe, plaże i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Organizowane tu są wycieczki piesze i rowerowe, konne i kajakowe, trwa nieustająco łowienie ryb i… szukanie pereł!

Tajemniczy, filmowy Zamek Czocha

Położenie Zamku Czocha na półwyspie, przy sztucznym jeziorze, pozwala nie tylko na zwiedzanie tej średniowiecznej warowni, ale także na spacery i wycieczki dookoła zalewu.

Można stąd udać się na Plażę Czocha, na wylegiwanie się w słońcu nad wodą i korzystanie z kąpieli. Możemy wybrać się na spacer, by zobaczyć leśniańską tamę i pobliską elektrownię wodną. Możemy również ruszyć w drugą stronę, na pobliską przystań, by popływać statkami bądź łódkami po jeziorze.

Zamek Czocha i okolice to także doskonała baza wypadowa na wycieczki w Góry Izerskie czy Karkonosze.

Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny i lornetkę!

Skip to content