Statek spacerowy/Złoty Pociąg/Rowery/Wędkowanie/Plażowanie

Jezioro Leśniańskie, po którym kursują stateczki,  jest niewątpliwą atrakcją malutkiej Leśnej. Szmaragdowa zazwyczaj tafla jeziora nawet w niepogodę  robi wrażenie. Jego okolice urzekają piętrzącymi się skałami i  spokojem przyrody.

Kilkaset metrów na wschód od Zamku Czocha położona jest Przystań Żeglarska „Izery” z kajakami i łodziami oraz punktem postojowym stateczku  spacerowego. Natomiast po drugiej stronie Zamku  rozciąga się  Camping Plaża Czocha.  Tu też przybija stateczek  spacerowy.

Zaraz za plażą  stajemy przed potężną zaporą wodną. Za nią widoczny jest budynek elektrowni wodnej. To najstarsza tego typu elektrownia w Polsce.

Kilka kilometrów na wschód od Zamku Czocha wybudowana została  Zapora Złotnicka. Położona jest w malowniczym przełomie Kwisy, w pobliżu Złotnik Lubańskich. Prowadzi do niej przepiękna droga przez wydrążone w skale tunele.

Kto lubi obiekty historyczne może udać się 2 km na południe – do wsi Świecie. Tu w centrum wioski powitają go ruiny zamku  z XIV wieku , odbudowywanego przez obecnych prywatnych właścicieli, którzy chętnie – po umówieniu się –  oprowadzają po zamku.

Kierując się z Leśnej do Miłoszowa  dotrzemy (ścieżką rowerową do Grabiszyc) do Stożka Perkuna, który znajdziemy na wzgórzu Ciasnota (401 m n.p.m.). Jest to jedna z niesamowitych form wulkanicznych  i jeden z punktów widokowych Pogórza Izerskiego.

W miejsca te możemy dostać się pieszo, konno, bryczką, rowerem, samochodem lub Złotym Pociągiem! Wybór należy do naszych gości.

Kategorie: Oferta na weekend

Skip to content