Tagi: ,


Iza Pachulska od kilkunastu lat zajmuje się unikatową ceramiką artystyczną i użytkową. W jej rękach powstają anioły w niezliczonej ilości, figury zwierząt, wymyślnych postaci oraz naczynia. Anioły to jej znak rozpoznawczy.

Najpierw były ikony i anioły malowane. Potem pojawiła się ceramika. Formy, kolory, wielkość anielskich figur zmieniały się wraz z upływem lat. Różnią się anielskie włosy, kształty oczu i ułożenie sukni, a mimo to każdy kto ma do czynienia z tymi aniołami od razu wie, że to anioł Izy Pachulskiej.

Kiedyś niewypalone jeszcze aniołki, suszące się na piecu tak bardzo spodobały się będącemu właśnie w odwiedzinach Wiktorowi Wiktorczykowi z Teatru Klinika Lalek, że wymyślił spektakl „Anielicje”. Iza zrobiła również gigantyczną zastawę stołową w ponad naturalnym rozmiarze do przedstawienia „Zaczarowany Stół” Kliniki Lalek.

Artystka pracuje głównie w glinie szamotowej. Wypały odbywają się w piecu ceramicznym, następnie za pomocą pędzla ceramika pokrywana jest szkliwem, które po wypaleniu osiąga właściwy, piękny, nasycony kolor. Inspiracją nieustannie pozostaje otaczająca przyroda i miejsce, w którym mieszka.

W pracowni Izy można kupić zrobione przez nią przedmioty, jak również umówić się na warsztaty. Zajęcia mogą również odbywać się w innym miejscu. Istnieje możliwość prowadzenia warsztatów indywidualnych i dla grup.

Kontakt:

Iza Pachulska
Świecie 168
tel. 605 311 673
www.pracownianaswiecie.pl

Skip to content