Spływy pontonowe
Poczuj moc Kwisy!
Zbierz grupę przyjaciół lub współpracowników i zorganizuj razem z nami wyprawę z nurtem rzeki Kwisy.
(więcej…)U twórców można zamawiać produkty podobne do prezentowanych (wykonane z innych materiałów lub w inny sposób)
Zbierz grupę przyjaciół lub współpracowników i zorganizuj razem z nami wyprawę z nurtem rzeki Kwisy.
(więcej…)
Iza Pachulska od kilkunastu lat zajmuje się unikatową ceramiką artystyczną i użytkową. W jej rękach powstają anioły w niezliczonej ilości, figury zwierząt, wymyślnych postaci oraz naczynia. Anioły to jej znak rozpoznawczy.
(więcej…)
WarsztArt to miejsce działań artystycznych i edukacyjnych, a także promocji tradycji Pogórza Izerskiego. Od wielu lat, krok po kroku, z wytrwałością i pasją jest tu tworzona baza umożliwiająca twórcze działania.
(więcej…)
Magdalena Kuźniarz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Szkłem zajęła się po przeprowadzce na Pogórze Izerskie. Biorąc pod uwagę lokalne tradycje szklarskie, widocznie nie mogło być inaczej.
(więcej…)
W 1993 roku Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych ocaliła od rozbiórki zabytkowy obiekt byłej stacji kolejowej. Dwa lata później miał tam miejsce pierwszy duży międzynarodowy Festiwal – Ecotopia. To był początek. Od tego czasu co roku latem spotykają się tu artyści, rzemieślnicy, rolnicy ekologiczni, osoby z bardzo różnych środowisk.
(więcej…)
Tomasz Walczak tworzy rustykalne przedmioty dekoracyjne i użytkowe oraz meble wykonane z drewna i metalu. W jego ofercie znajdują się: deski do krojenia i drewniane noże do smarowania z różnymi motywami (np. wizerunkiem Ducha Gór), drewniane figurki zwierząt, wieszaki ozdobione motywami zwierząt, drewniane serca, a nawet drewniane misy na owoce.
(więcej…)Lniane torby pani Elżbiety Piecyk to świetna pamiątka z wakacji. Swoje torby wykonuje z pasją, ciągle je zmienia, ulepsza, eksperymentuje.
Deski o różnych rozmiarach i fantazyjnych kształtach z drewna czereśniowego, jesionowego, dębowego, bukowego, modrzewiowego, orzechowego.
Główny składnik kosmetyków – naturalny miód pochodzi od pszczół z pasieki rodziny Męcinów. Rodzinna Pasieka to miłość do natury przekazywana z pokolenia na pokolenie.