WarsztART – batik izerski

WarsztArt to miejsce działań artystycznych i edukacyjnych, a także promocji tradycji Pogórza Izerskiego. Od wielu lat, krok po kroku, z wytrwałością i pasją jest tu tworzona baza umożliwiająca twórcze działania.

(więcej…)

Szklana Kuźnia

Magdalena Kuźniarz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Szkłem zajęła się po przeprowadzce na Pogórze Izerskie. Biorąc pod uwagę lokalne tradycje szklarskie, widocznie nie mogło być inaczej.

(więcej…)

Stacja Wolimierz

W 1993 roku Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych ocaliła od rozbiórki zabytkowy obiekt byłej stacji kolejowej. Dwa lata później miał tam miejsce pierwszy duży międzynarodowy Festiwal – Ecotopia. To był początek. Od tego czasu co roku latem spotykają się tu artyści, rzemieślnicy, rolnicy ekologiczni, osoby z bardzo różnych środowisk.

(więcej…)

Hebel.art

Tomasz Walczak tworzy rustykalne przedmioty dekoracyjne i użytkowe oraz meble wykonane z drewna i metalu. W jego ofercie znajdują się: deski do krojenia i drewniane noże do smarowania z różnymi motywami (np. wizerunkiem Ducha Gór), drewniane figurki zwierząt, wieszaki ozdobione motywami zwierząt, drewniane serca, a nawet drewniane misy na owoce.

(więcej…)

Lniane torby z Wolimierza

Lniane torby pani Elżbiety Piecyk to świetna pamiątka z wakacji. Swoje torby wykonuje z pasją, ciągle je zmienia, ulepsza, eksperymentuje.

Stadnina Izery

Koniki polskie

Joanna i Grzegorz od wielu lat hodują konie. W 1999 roku zainteresowali się rasą konik polski, którą pokochali tak bardzo, że nie wyobrażają sobie bez nich życia.

(więcej…)

Izerski Pszczelnik

„Izerski Pszczelnik” to bogata oferta dżemów i konfitur, ziołomiodów oraz syropów izerskich. Wszystkie przetwory powstają z owoców pochodzących wyłącznie z dzikich stanowisk okolic Leśnej i Pogórza Izerskiego, z własnych upraw lub od lokalnych drobnych dostawców.

Przygoda w osadzie Wulkanitów

Zabawa edukacyjno-plenerowa, której celem jest uchylenie rąbka tajemnicy i odnalezienie śladów codziennego życia Wulkanitów – milusińskich stworków z Miłoszowa i okolic. Kontakt: Katarzyna i Zosia Chudzińskie (Miłoszów) tel. 512 183 054

Historyczne wędrówki po Stankowicach

Spacer-opowieść o historii Stankowic widzianej przez pryzmat powojennych losów jej mieszkańców opisanych w książce „Stankowice – miejsce, ludzie, historia”. Kontakt: Aneta Tarka, Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej(Stankowice) tel. 691 642 823

Szkółka Łucznicza „Zefar”

Podstawy techniki strzelania z łuku tradycyjnego, ciekawostki z historii łucznictwa, nauka różnych stylów strzelania, dobra zabawa i czas na świeżym powietrzu. Kontakt: Bartek Jankowski(Wolimierz) tel. 600 584 799

Skip to content