WarsztART – batik izerski
WarsztArt to miejsce działań artystycznych i edukacyjnych, a także promocji tradycji Pogórza Izerskiego. Od wielu lat, krok po kroku, z wytrwałością i pasją jest tu tworzona baza umożliwiająca twórcze działania.
(więcej…)Produkty można wykonać samodzielnie podczas warsztatów rękodzielniczych.
WarsztArt to miejsce działań artystycznych i edukacyjnych, a także promocji tradycji Pogórza Izerskiego. Od wielu lat, krok po kroku, z wytrwałością i pasją jest tu tworzona baza umożliwiająca twórcze działania.
(więcej…)
Magdalena Kuźniarz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Szkłem zajęła się po przeprowadzce na Pogórze Izerskie. Biorąc pod uwagę lokalne tradycje szklarskie, widocznie nie mogło być inaczej.
(więcej…)
W 1993 roku Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych ocaliła od rozbiórki zabytkowy obiekt byłej stacji kolejowej. Dwa lata później miał tam miejsce pierwszy duży międzynarodowy Festiwal – Ecotopia. To był początek. Od tego czasu co roku latem spotykają się tu artyści, rzemieślnicy, rolnicy ekologiczni, osoby z bardzo różnych środowisk.
(więcej…)
Tomasz Walczak tworzy rustykalne przedmioty dekoracyjne i użytkowe oraz meble wykonane z drewna i metalu. W jego ofercie znajdują się: deski do krojenia i drewniane noże do smarowania z różnymi motywami (np. wizerunkiem Ducha Gór), drewniane figurki zwierząt, wieszaki ozdobione motywami zwierząt, drewniane serca, a nawet drewniane misy na owoce.
(więcej…)Lniane torby pani Elżbiety Piecyk to świetna pamiątka z wakacji. Swoje torby wykonuje z pasją, ciągle je zmienia, ulepsza, eksperymentuje.
Joanna i Grzegorz od wielu lat hodują konie. W 1999 roku zainteresowali się rasą konik polski, którą pokochali tak bardzo, że nie wyobrażają sobie bez nich życia.
(więcej…)„Izerski Pszczelnik” to bogata oferta dżemów i konfitur, ziołomiodów oraz syropów izerskich. Wszystkie przetwory powstają z owoców pochodzących wyłącznie z dzikich stanowisk okolic Leśnej i Pogórza Izerskiego, z własnych upraw lub od lokalnych drobnych dostawców.
Zabawa edukacyjno-plenerowa, której celem jest uchylenie rąbka tajemnicy i odnalezienie śladów codziennego życia Wulkanitów – milusińskich stworków z Miłoszowa i okolic. Kontakt:
Pierwszy taki całoroczny tor strzelecki w Polsce. Strzela się z karabinków pneumatycznych, sprzedawanych bez pozwolenia, dzięki czemu jest to sport dostępny dla wszystkich. Jest to świetna forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu dająca wiele frajdy bez względu na umiejętności czy wiek. Kontakt:
Spacer-opowieść o historii Stankowic widzianej przez pryzmat powojennych losów jej mieszkańców opisanych w książce „Stankowice – miejsce, ludzie, historia”. Kontakt: