Tagi: , ,


WarsztArt to miejsce działań artystycznych i edukacyjnych, a także promocji tradycji Pogórza Izerskiego. Od wielu lat, krok po kroku, z wytrwałością i pasją jest tu tworzona baza umożliwiająca twórcze działania.

Posiadamy pracownię tkaniny, metalu, sitodruku, ogrodowy piec do wypału ceramiki i wielofunkcyjną salę do spotkań i pokazów. Prowadzimy plenery plastyczne, fotograficzne, warsztaty tkaninowe związane z artystycznym barwieniem i zdobieniem tkaniny. W Galerii Wolimierz 58, będącej częścią kompleksu prezentujemy sztukę ludową i rzemiosło regionu.


Przywracamy dawne tradycje tkackie, kowalskie, ceramiczne, szklarskie i zielarskie. Zapraszam na warsztaty „batiku izerskiego”, podczas których możecie samodzielnie wykonać chustę, szal, poszewkę na poduszkę lub unikatowy materiał na sukienkę. Grupom przyjeżdżającym na warsztaty zapewniamy pokoje w Domu Gościnnym Przydębie.

Własnoręcznie wykonane produkty to dobra pamiątka z pobytu w art-wiosce – Wolimierzu.

Kontakt:

Stanisława Wiesława Dowchań
Wolimierz 58
tel 508 246 644

Skip to content